AKTUALNOŚCI

 

Najnowsze informacje, wszystko co powinieneś wiedzieć
o kursach i nie tylko!
Prawo jazdy Warszawa !
Nauka jazdy kat. A - kat. B - kat. C - kat. C+E

 

5 marca 2019

Nowy sezon motocyklowy 2019

Zapraszamy na pierwszy w 2019r. kurs kat. AM, A1.A2,A który odbędzie się 23.03.2019 o godz. 10.00 na Targowej 66 lok. 30.

Zapraszamy również posiadaczy prawa jazdy kat. B (przez okres min. 3 lat) na jazdy doszkalające motocyklem Yamaha Ybr 125cm3

Gwarantujemy szybkie terminy realizacji oraz profesjonalną opiekę instruktora.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

17 września 2018

NOWE BIURO NA MOKOTOWIE

Mamy przyjemność ogłosić że otworzyliśmy nowe biuro oraz salę wykładową na Mokotowie przy Alei wilanowskiej 208 lokal 29. Biuro mieści się niedaleko Metra Wilanowska i stanowi bardzo dogodny punkt dla osób z wielu dzielnic Warszawy.
Zapewniamy komfortowe i klimatyzowane pomieszczenie w którym nauka będzie przyjemna.:))

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

18 stycznia 2018

Kwalifikacja wstępna / okresowa

Nauka jazdy w naszym wykonaniu to najwyższa jakość za naprawdę przystępną cenę. Z nami prawo jazdy znajdują się w zasięgu ręki każdego, kto zdecydował się rozpocząć proces określany dzisiaj jako kwalifikacja wstępna. Działamy na terenie miasta Warszawa.

Kwalifikacja wstępna w naszej szkole obejmuje wszystkie osiem typów szkoleń, które wynikają z obowiązujących aktualnie przepisów prawnych. Prowadzimy zarówno kwalifikację wstępną, kwalifikację wstępną uzupełniającą, kwalifikację wstępną przyspieszoną, jak i kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną. Z naszych usług mogą skorzystać kierowcy chcący zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii C, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1, D1+E. Kwalifikacja okresowa (Warszawa to miasto, w którym odbywa się kurs) prowadzona jest przez doświadczonych instruktorów mających bogate doświadczenie i doskonałe umiejętności przekazywania wiedzy. To właśnie dlatego kwalifikacja okresowa (Warszawa to miasto, w którym można nas znaleźć) w naszym przypadku daje naprawdę doskonałe efekty.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

12 lipca 2017

Nowe przepisy

Najnowsze wiadomości: Zmiany nie weszły w życie z planowanym terminem, Ministerstwo odłożyło zmiany  i nie podało następnej daty.

ZMIANY 4.06.2018r.

Zmiany, które wejdą w życie 4 czerwca 2018 r. miały obowiązywać już od dłuższego czasu, a opóźnienie w ich wprowadzaniu było spowodowane kłopotami z wdrażaniem nowych funkcjonalności systemu ewidencji kierowców CEPiK 2.0. Poprawne funkcjonowanie ogromnej bazy danych, w której będą notowane wszystkie przewinienia kierowców jest niezbędne, by nowe przepisy mogły być egzekwowane.

Przypomnijmy:

2 letni okres próbny liczony od dnia odbioru dokumentu który zobowiązuje do:

-odbycia między 4 a 8 miesiącem kursu doszkalającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym, obejmującego 2 godzinne szkolenie teoretyczne w WORD koszt 100zł. oraz godzinne szkolenie praktyczne w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy koszt 200zł. Brak dostarczenia do starosty, zaświadczenia o ukończeniu wspomnianych szkoleń przed upływem 8 miesiąca od daty otrzymania prawa jazdy poskutkuje zatrzymaniem uprawnień do prowadzenia pojazdu.
– przez pierwsze 8 miesięcy do kierowania  wyłącznie pojazdem samochodowym oznaczonym z przodu i z tyłu okrągłą nalepką barwy białej z zielonym symbolem liścia klonowego.

-przez pierwsze 8 miesięcy okresu próbnego, kierowcy będą musieli przestrzegać  ograniczeń prędkości – 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej.

-przez pierwsze 8 miesięcy od momentu odebrania dokumentu prawa jazdy, kierowcy nie będą mogli podejmować pracy kierowcy ani osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem kat. B.

W przypadku, gdy podczas dwuletniego okresu próbnego, kierowca popełni 3 wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji co będzie potwierdzone mandatami lub prawomocnymi wyrokami sądu lub jedno przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta wyda decyzję o cofnięciu prawa jazdy.

Jeśli podczas okresu próbnego  kierowca popełni 2 wykroczenia w ruchu drogowym, starosta przedłuży okres próbny o kolejne 2 lata.

 

 

Nowe przepisy dotyczące redukcji punktów karnych

Przy okazji wprowadzenia nowych przepisów, zmienią się zasady dotyczące redukcji punktów karnych. W przypadku, gdy kierowca przekroczy dopuszczalną liczbę 24 punktów karnych przyznawanych za złamanie przepisów, nie straci uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Za to zostanie skierowany przez starostę na kurs reedukacyjny. Taki sam, na który będą kierowane osoby, które popełniły dwa wykroczenia podczas dwuletniego okresu próbnego.

Osoba skierowana na kurs reedukacyjny będzie zobowiązana do odbycia kursu w terminie miesiąca od dnia doręczenia decyzji administracyjnej o skierowaniu.

Jeżeli nie przedstawi w wymaganym terminie zaświadczenia o jego ukończeniu, starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy.

Od momentu skierowania na wspomniane szkolenie, kierowca będzie na cenzurowanym przez następne 5 lat (licząc od dnia wydania skierowania na kurs reedukacyjny). Jeżeli w tym okresie ponownie przekroczy dopuszczalny limit 24 punktów karnych, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

Z dniem 19.01.2013 weszła w życie nowa ustawa.ABY ZAPISAĆ SIĘ NA KURS NALEŻY:ZGŁOSIĆ SIĘ DO WYDZIAŁU KOMUNIKACJI W SWOIM MIEJSCU ZAMIESZKANIA (ZAMELDOWANIA CZASOWEGO) I PRZEDŁOŻYĆ NASTĘPUJĄCE RZECZY ABY MÓC POBRAĆ NUMER

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

12 lipca 2017

Filmy instruktażowe

Egzamin praktyczny państwowy składa się z części na placu manewrowym oraz części w ruchu miejskim.

1.Manewry egzaminacyjne na placu manewrowym.

A) Przygotowanie się do jazdy i ruszenie z miejsca

Należy pamiętać że ustawiamy fotel, lustra i zapinamy pas bezpieczeństwa-kolejność tylko taka.

Należy również pamiętać o tym iż najpierw uruchamiamy silnik a dopiero później włączamy światła zewnętrzne pojazdu a gdy kończymy jazdę to wyłączamy najpierw światła a później silnik.  Takie postępowanie ma zapobiec nadmiernej eksploatacji akumulatora ponieważ jeśli pracuje silnik ma zapewnione ładowanie.

B) Znajomość  umiejscowienia  płynów eksploatacyjnych oraz wskazanie prawidłowych ich poziomów.

Należy wskazać umiejscowienie wylosowanego płynu eksploatacyjnego oraz sprawdzić stan (poziom) tego płynu.Pamiętać przy sprawdzaniu oleju silnikowego że musi się to odbyć na zimnym silniku lub przynajmniej takim gdzie przez

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

Biuro:
Targowa 66 lokal 30
Metro Dw. Wileński
03-488 Warszawa


Aleja Wilanowska 208/29
Metro Wilanowska
02-765 Warszawa

 

Sale wykładowe:
Praga Płn. ul. Targowa 66 lok.30, Metro Dworzec wileński

Mokotów Aleja Wilanowska 208/29, Metro Wilanowska

Praga Pd. ul. Czapelska 38 Rondo Wiatraczna

 

OES2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & RealizacjaStrony internetowe  Warszawa